Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare 

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Avancerad Volym:   5/2  6/5
Mega Volym:  4/12   20/2   13/5
Pre-Competition. 30/1
Lash Lift:
 10/12

Masterclass i STHLM   7/3    8/3
MasterClass i Sundsvall med Cicci Backlund  23/4

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

Nathalie Saadenhjelm
cert. lärare i Fransförlängning och bryn
kontakt: 070-7357590 035-212160     nathalie@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 20-23/1
6-9/4   8-11/6
Grundutbildning Volym: 3-4/2    27-28/4
Grundutbildning Brynstylist inkl Trådning   
16/11   14/2   17/4   24/6
Lash Lift:  13/2   16/4   23/6

 

Borlänge

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning Fransstylist:
   3-6/12

Lash Lift; 18/10

 

Gotland

Therese Gazelius  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-455 0573    therese@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  27-30/1
Avancerad Volym: 9/11

 

Göteborg

Nina Moradi
cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:   

Grundutbildning Volymfransar:

Avancerad Volym: 

Grundutbildning Brynsstylist.

 

Kalmar

Josefine Persson
cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  2-5/12

Grund Volym: 16-17/11

Avancerad Volym: 9/12

 

Karlstad

 

Lungby

Cecilia Reck-Christensen, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-8214928   Cecilia@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 27-30/11
Avancerad Volym: 14/12
Lash Lift: 15/12

 

Luleå

Jenny Pasma, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 27-30/1   24-27/2
Avancerad Volym:
20/11
Lash Lift:
11/11    2/12
Trådning:
14/12

 

Lund

Louise Jigman, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11 louise@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
 5-8/12
Grundutbildning Volymfransar:  6-7/12

Lash Lift:  15/11

 

Stockholm

Jasmine Råland, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning Fransstylist:  21-24/11

Lastlift:  7/11   5/12

 

Strömstad

Alexandra Sandberg 

Kontakt: alexandra@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 10-13/1

 

Sundsvall

Cicci Backlund, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning Fransstylist:  9-12/3  1-4/6
Avancerad Volym: 21/2
Grundutbildning Brynsstylist:
Lash Lift:   19/1  2/3  5/5
MasterClass med Linn Jeppsson 23/4

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning Fransstylist: 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Lash Lift:   14/12

 

Västerås

Susanna Soriano, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt:  tel 070-5826009  susanna@lookbylinn.se

 

 

 

Östersund

Moa Adnan Sved, cert. lärare i Fransförlängning 

Kontakt: tel 070-5247078  moa@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 6-8/2
Grundutbildning Volymfransar: 20-21/1
Lash Lift: 6/12    25/1

 

Örebro

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning Fransstylist:
   14-17/11

%d bloggare gillar detta: