Utbildningsort


 


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

NY sammansatt kurs: Grundutbildning i Singelfransar & Volym : 18-21/9   14-17/11

Come on over singel: 28/8

Grundutbildning i Volymfransar: 11-12/10   4-5/12

Avancerad Volym: 22/8     23/11

MasterClass Avancerad Volym: 8/9 STHLM Fullt!      9/9 STHLM       20/10 Helsingborg Fullt!

Mega Volym: 2-3/10   11-12/12

Work Shop: Lash Design    17/10

 

 

 


Maja Karlsson – Halmstad

cert. lärare i LashLift

Kontakt: tel 035-212160  maja@lookbylinn.se

Lash Lift:29/8 kl 9-15 FULLT!      22/9 kl 9-15

 

 

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

Hårförlängning: 7/9   21/10

 

 

 

 

Julia Karlsson – Halmstad

cert. lärare i Bryn och Trådning

Kontakt: tel 076-8166289   browsandbeautybyjk@hotmail.com

Brynutbildning inkl trådning: 20/8

 

 

 

Borlänge

Katta Wallher   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 27-30/10     24-27/11      14-17/12

Grundutbildning i Singelfransar: 22-24/9

Grundutbildning i Volymfransar: 2-3/10  10-11/11

Lash Lift: 29/7

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar: 23-25/8   14-16/9

Grundutbildning i Volymfransar: 13-14/10

Mega Volym: 27-28/10

Lash Lift: 19/8    7/10

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar: 12-14/8   22-24/9   28-30/10

Grundutbildning i Volymfransar: 19-20/8   14-15/10   2-3/12

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0736421256  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 19-22/9    16-19/10

Grundutbildning i Singelfransar: 17-19/7   16-18/8   20-22/9

Grundutbildning i Volymfransar: 10-11/8   7-8/9

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  14-17/9   25-28/10

Grundutbildning i Volymfransar: 14-15/8   18-19/9

Avancerad Volym: 3/10   8/12

Mega Volym: 20-21/11

Lash Lift: 7/8    12/9    2/11

 

 

 

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar: 28-30/8

Grundutbildning i Volymfransar: 4-5/9

Lash Lift: 22/8

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 7-10/9   16-19/11

Grundutbildning i Singelfransar: 8-10/9   17-19/11

Grundutbildning i Volymfransar: 19-20/8   7-8/10

Avancerad Volym: 31/8

Lash Lift: 22/9

Inspirationskväll: 15/9

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-826 51 56  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 2-5/10      4-7/12

Grundutbildning i Singelfransar: 24-26/8    6-8/11    14-16/12

Avancerad Singel: 23/10

Grundutbildning i Volymfransar: 19-20/9     30-31/10

 

 

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Grundutbildning i Singelfransar: 10-12/8

Lash Lift: