Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

 14-17/11 FULLT!  8-11/1     12-15/3

Grundutbildning i Volymfransar: 4-5/12    20-21/2

Avancerad Volym:  23/11

MasterClass Avancerad Volym:  20/10 Helsingborg Fullt!

Mega Volym: 12/12

Färgade Fransar-Avancerad Volym: 16/1

Pre-Competition inför SM: 1/2

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 

 

 


Maja Karlsson – Halmstad

cert. lärare i LashLift & Bryn

Kontakt: tel 035-212160  maja@lookbylinn.se

Lash Lift: sön:22/10 FULLT!       lör:18/11

Brynutbildnning inkl Trådning: sön 19/11

 

 

 

 

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

Hårförlängning: 21/10

 

 

 

 

 

Julia Karlsson – Halmstad

cert. lärare i Bryn och Trådning

 

 

 

 

Borlänge

Katta Wallher   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 27-30/10     24-27/11      14-17/12

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar:  10-11/11

Lash Lift: 24/11

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 9-12 nov

Grundutbildning i Volym: 1-2 dec

 

 

Karlstad

Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar: 23-26 nov
Grundutbildning i Volym: 8-10 dec

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar: 23-25/8   14-16/9

Grundutbildning i Volymfransar:

Mega Volym: 27-28/10

Lash Lift:

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar:28-30/10

Grundutbildning i Volymfransar: 2-3/12

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0736421256  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 16-19/11

Grundutbildning i Singelfransar: 23-25/10    6-8/11

Grundutbildning i Volymfransar:  30-31/10   16-17/11

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  25-28/10

Grundutbildning i Volymfransar:

Avancerad Volym:   8/12

Mega Volym: 20-21/11

Lash Lift: 2/11

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 6-9 nov

Masterclass Avancerad Volym: 2 nov i Söderhamn med Emelie Magnusson

Grundutbildning i Volymfransar:

Lash Lift:

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 16-19/11        22-25/2

Grundutbildning i Singelfransar: 17-19/11

Grundutbildning i Volymfransar: 23-24/3

Masterclass Avancerad Volym: 2 nov i Söderhamn med Cicci Backlund

Lash Lift:

Pre-Competittion: 5/1         2/2

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-826 51 56  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 4-7/12

Grundutbildning i Singelfransar: 6-8/11    14-16/12

Grundutbildning i Volymfransar: 30-31/10

Avancerad Volym: 28/10

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Grundutbildning i Singelfransar:

Lash Lift: