Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare 

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Volume – next level:     25/11
Brow Lift:    7/9   18/11
Lash Lift:    14/10
Kombidag i Lash & brow lift; 9/9

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

Nathalie Saadenhjelm
cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & Bryn
kontakt: 070-7357590 035-212160     nathalie@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 25-28/9 19-22/11
Grundutbildning Volym:   26-27/9   20-21/11
Grundutbildning Brynstylist – Trådning – Brow Lift  
   19/9  17/10  14/11  12/12
Lash Lift:    20/9  15/11
Trådning: 19/9   17/10   14/11   12/12

 

Borlänge

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

 

Gotland

Therese Gazelius  
cert. lärare i Fransförlängning
Kontakt: tel 070-455 0573    therese@lookbylinn.se

 

Göteborg

Nina Moradi
cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift 
Kontakt: nina@lookbylinn.se

 

Kalmar

Josefine Persson
cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift
Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se
Grundutbildning fransstylist: 24-27/9   19-22/11
Grund volymfransar: 26-27/9   20-21/11
Next level: 
Kombo Lash Lift & Brow Lift:  18/9  1/10  15/10

 

Ljungby

Cecilia Reck-Christensen, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & Bryn
Kontakt: tel 073-8214928   Cecilia@lookbylinn.se
Grundutbildning Fransstylist; 17-20/9
Lash Lift: 11/9   16/10   7/11
Browlift: 12/9   30/10  20/11

 

 

Luleå

Jenny Pasma, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:   17-20/8
Grundutbildning i Volym; 8-9/9
Lash Lift:  3/9   2/10
Grundutbildning Brynstylist:  4/9  1/10
Brow Lift:   28/8

 

Lund

Louise Jigman, cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift

Kontakt: tel 073-507 60 11 louise@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:    10-13/9   29/10-1/11
Grundutbildning Volymfransar:   11-12/9    30-31/10
Lash Lift:    27/9   11/10   22/11
Grundutbildning Brynstylist: 26/9   10/10   21/11

 

Stockholm

Jasmine Råland, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se
Grundutbildning Fransstylist: 3-6/9
Grundutbildning Brynutbildning: 10/9
Lash Lift: 18/9
Kombo Lash & Brow Lift: 3/9

 

 

Strömstad

Alexandra Sandberg cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift, Bryn

Kontakt: alexandra@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:   16-19/9
Grundutbildning Brynsstylist:  
Lash Lift: 20/8
Next Level: 30/9

 

Sundsvall

Cicci Backlund, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift, Bryn & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning Fransstylist:  14-17/9
Volume – next level:  7/10
Brow Lift:   4/9   8/10    25/11
Lash Lift:  13/10   26/11

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning Fransstylist:  27-30/8  1-4/3 -2021   27-30/9 -2021
Grundutbildning Brynstylist:  17/10
Trådning: 17/10
Kombo: Lash & Brow Lift:  19/9   28/11

 

 

Töreboda

Patricia Rudell  cert. lärare i Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 073-8106431 patricia@lookbylinn.se

 

Västerås

Susanna Soriano, cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift
Kontakt:  tel 070-5826009  susanna@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 23-28/11
Grundutbildning Volym: 26-27/10
Volume – next level:    28/9
Lash Lift:    17/9    12/11

privatkurs enligt överenskommelse

 

Östersund

Moa Adnan Sved, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & Bryn 

Kontakt: tel 070-5247078  moa@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 24-27/9   12-15/11
Lash Lift: 1/9   18/10
Brow Lift: 13/9  18/10
Grundutbildning Brynstylist:  12/9   17/10

 

Örebro-Nora

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

 

%d bloggare gillar detta: