Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  26-29/8    4-7/11
Grundutbildning Volymfransar:   16-17/10
Avancerad Volym:  13/8  9/10
Mega Volym:  4/9
Lash Lift:  15/8   26/9   30/10
Grundutbildning Brynsstylist inkl Trådning: 27/9   31/10

Lärarutbildning :  19-22/8  

Privatkurs enligt överrenskommelse!

Nathalie Saadenhjelm 

kontakt: 070-7357590 035-212160     nathalie@lookbylinn.se

Grundutbildning Brynstylist inkl Trådning  27/9   31/10
Trådning 27/9    31/10

Borlänge

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning Fransstylist:
21-24/8    25-28/9     13-16/11    4-7/12

Mega Volym & färgade fransar:
11/8   10/9

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:    5-8/10

Grundutbildning Volymfransar:   10-11/8  7-8/9

Avancerad Volym: 1/9   20/10

Grundutbildning Brynsstylist:  16/9

Trådning: 9/9

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
10-13/10    2-5/12
Grundutbildning Volymfransar:
25-26/9

Karlstad

Elin Mattsson, cert. lärare i Fransförlängning

Lungby


Cecilia Reck-Christensen, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Luleå

Jenny Pasma, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
19-22/8   3-6/9    14-17/10

Lund

Louise Jigman, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
29/8-1/9     17-20/10
Grundutbildning Volymfransar:
27-28/9

Skövde

Stockholm

Jasmine Råland, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning Fransstylist: 9-12/9

Avancerad Volym: 12/8

Lastlift: 13/8    16/9

Sundsvall

Cicci Backlund, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning Fransstylist:
 12-15/8   4-7/11

Grundutbildning Volymfransar
2-3/9

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning Fransstylist:
23-26/8

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Östersund

Agneta Eriksson, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

%d bloggare gillar detta: