Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

    4-7/2          8-11/4        10-13/6

Grundutbildning i Volymfransar: 15-16/1        12-13/3     28-29/5

Avancerad Volym:   31/1     16/5

Mega Volym & färgade fransar:  13/2     25/4

Pre-Competition: 25/2

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci

Lash Lift:  7/3   14/5

Privatkurs enligt överrenskommelse!

Borlänge

Katta Waahler   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 9-12/2   21-24/3   16-19/5

Grundutbildning i Volymfransar:   11-12/4

Mega Volym: 26/1   8/3

Pre-Competition:  24/2

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  7-10/1

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Lungby


Cecilia Reck-Christensen

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar:   14-17/2

Grundutbildning i Volym: 25-26/1

Pre-Competition: 10/2

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym:    22-25/1       12-15/2

Grundutbildning i Volymfransar:   30-31/1

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 21-24/2      25-28/4

Grundutbildning i Volymfransar:  22-23/3     11-18/5

Pre-Competition: 2/3

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  11-14/2     15-18/4

Grundutbildning i Volym: 15-16/1    18-19/3

Mega Volym: 29/1     1/3

Pre-Competition: 25/2

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    19/22

Grundutbildning i Volymfransar:  21-22/1

Avancerad Volym: 5/2

Lastlift: 15/1

Pre-competition: 17/1

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar:    11-14/3   13-16/5

Grund Volym:

Avancerad Volym: 11/2

Mega Volym: 6/2

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     17-20/1

Mega Volym:

Bryn inkl Trådning:    9/1

Pre-comp:  12/1

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:

Grundutbildning i Volymfransar:

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 28-31/1     25-28/2    25-28/3

Grund Volym: 11-12/3

Bryn & Trådning: 16/2

%d bloggare gillar detta: