Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

     8-11/4        10-13/6

Grundutbildning i Volymfransar:    28-29/5

Avancerad Volym:     16/5

Mega Volym & färgade fransar:  25/4

Pre-Competition:  4/4

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci

Lash Lift:    14/5

Bryn & Trådning med Emelie:  17/5

Privatkurs enligt överrenskommelse!

Borlänge

Katta Waahler   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  21-24/3   16-19/5

Grundutbildning i Volymfransar:   11-12/4

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    9-12/5      13-16/6   1-4/7

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Lungby


Cecilia Reck-Christensen

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym:    2-5/4   24-27/6   22-25/7

Trådning: 23/3     9/4    27/5

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar:    25-28/4

Grundutbildning i Volymfransar:  22-23/3     11-18/5

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     13-16/5   10-13/6

Grundutbildning i Volym:  13-14/5

Bryn & Trådning: 8/5  3/6

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    1-4/4

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar:  13-16/5  12-15/8

Masterclass: 5/4 med Cicci i Sundsvall

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci i Halmstad

Bryn, färg & form: 8/4   13/6

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  26-29/7    22-25/8

Bryn inkl Trådning:    8/3

Pre-comp:   26/2

Masterclass: 5/4 med Cicci i Sundsvall

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:

Grundutbildning i Volymfransar:

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar:    25-28/3

%d bloggare gillar detta: