Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

    8-11/10      3-6/12    4-7/2

Grundutbildning i Volymfransar:  17-18/10     15-16/1

Avancerad Volym:   6/11    31/1

Mega Volym & färgade fransar:   24/10 Fullt!  11/12     13/2

Lash Design:  23/11

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Fransförlängning & Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

Lash Lift:   2/10     26/11

Bryn inkl trådning:   3/10     27/11

Hårförlängning:    19/9   8/11

 

 

 

 

Borlänge

Katta Waahler   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 28/9-1/10   9-12/11    6-10/12

 

 

 

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

 

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grund Singel: 4-6/10

Grundutbildning i Singel & Volym:  1-4/10    15-18/11

Grundutbildning i Volym:    24-25/9

 

 

 

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar: 22-25/9   15-18/11

 

 

 

Lungby


Cecilia Reck-Christensen

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar: 18-21/10     22-25/11     10-13/1

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym: 3-6/10     6-9/11

Grundutbildning i Volymfransar:  11-12/10    14-15/11

Mega volym: 

 

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar:

Grundutbildning i Volymfransar: 1-2/9

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    1-4/10   13-16/11  6-9/12

Grundutbildning i Singelfransar:   22-24/10

Mega Volym: 11/9    30/11

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 24-27/9   6-9/11

Grundutbildning i Volymfransar: 5-6/9   30-31/10

Avancerad Volym: 18/9   13/11

Lash Lift:  18/10

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 24-27/9

 

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:   11-14/10    17-20/1

Grundutbildning i Volymfransar:

Avancerad Volym:

Masterclass med Cicci i Halmstad: 31/8

Bryn inkl Trådning: 28/9    2/11

Pre-comp: 15/12   12/1

 

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:   10-13/10   28-11/1-12

Grundutbildning i Singelfransar: 6-8/9

Grundutbildning i Volymfransar:  31-8/1-9   2-3/11

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar:

Bryn & Trådning: 2/11