Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

     8-11/4        10-13/6

Grundutbildning i Volymfransar: 12-13/3     28-29/5

Avancerad Volym:     16/5

Mega Volym & färgade fransar:  25/4

Pre-Competition: 25/2  4/4

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci

Lash Lift:  7/3   14/5

Privatkurs enligt överrenskommelse!

Borlänge

Katta Waahler   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  21-24/3   16-19/5

Grundutbildning i Volymfransar:   11-12/4

Mega Volym:  8/3

Pre-Competition:  24/2

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  7-10/3    11-14/4    9-12/5

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Lungby


Cecilia Reck-Christensen

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym:    2-5/4   24-27/6   22-25/7

Grundutbildning i Volymfransar:   30-31/1

Trådning: 9/4

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 21-24/2      25-28/4

Grundutbildning i Volymfransar:  22-23/3     11-18/5

Pre-Competition: 2/3

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     15-18/4    10-13/6

Grundutbildning i Volym:  13-14/5

Mega Volym:  1/3

Pre-Competition: 25/2

Bryn & Trådning: 8/5

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    21-24/2

Grundutbildning i Volymfransar:

Avancerad Volym: 5/2

Lastlift:

Pre-competition:

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar:    11-14/3   13-16/5

Masterclass: 5/4 med Cicci i Sundsvall

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci i Halmstad

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:

Bryn inkl Trådning:    8/3

Pre-comp:   26/2

Masterclass: 5/4 med Cicci i Sundsvall

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:

Grundutbildning i Volymfransar:

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar:   25-28/2    25-28/3

Grund Volym: 11-12/3

Bryn & Trådning: 16/2

%d bloggare gillar detta: