Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  4-7/11
Grundutbildning Volymfransar:   16-17/10
Avancerad Volym:   9/10
Mega Volym:  4/12
Lash Lift:  26/9   30/10  26/11  10/12

Privatkurs enligt överrenskommelse!

Nathalie Saadenhjelm
cert. lärare i Fransförlängning och bryn
kontakt: 070-7357590 035-212160     nathalie@lookbylinn.se

Grundutbildning Brynstylist inkl Trådning  27/9   31/10
Trådning 27/9    31/10

Borlänge

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning Fransstylist:
  25-28/9     13-16/11    4-7/12

Mega Volym & färgade fransar:
10/9

Gotland

Therese Gazelius  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-455 0573    therese@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 28-31/10   27-30/1
Avancerad Volym: 9/11

Göteborg

Nina Moradi
cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:    5-8/10

Grundutbildning Volymfransar:    7-8/9

Avancerad Volym: 1/9   20/10

Grundutbildning Brynsstylist:  16/9

Trådning: 9/9

Kalmar

Josefine Persson
cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
10-13/10    2-5/12
Grundutbildning Volymfransar:
25-26/9

Karlstad

Lungby


Cecilia Reck-Christensen, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-8214928   Cecilia@lookbylinn.se

Luleå

Jenny Pasma, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
  3-6/9    14-17/10

Lund

Louise Jigman, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11 louise@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:
29/8-1/9     17-20/10
Grundutbildning Volymfransar:
27-28/9

Stockholm

Jasmine Råland, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning Fransstylist: 9-12/9

Lastlift:  16/9

Sundsvall

Cicci Backlund, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning Fransstylist:
  4-7/11

Grundutbildning Volymfransar: 2-3/9

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning Fransstylist: 23-26/8

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Västerås

Susanna Soriano, cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt:  tel 070-5826009  susanna@lookbylinn.se

Östersund

Moa Adnan Sved, cert. lärare i Fransförlängning 

Kontakt: tel 070-5247078  moa@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 17-20/10
Grundutbildning Volymfransar: 4-5/11
Avancerad volym: 16/9

%d bloggare gillar detta: