Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

  14-17/5           18-21/6       14-17/8

Grundutbildning i Volymfransar:  16-17/4   7-8/6    8-9/8

Avancerad Volym:  21/5    6/8

Work shop i Lash Design:  2/5     21/8

Mega Volym & färgade fransar: 8/5     26/6

Fantasy Lashart: 15/6 Linn & Emelie

Lash Lift: 23/5   27/6   22/8

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Fransförlängning & Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

 

 

 

 

 

Borlänge

Katta Wallher   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym:      28/4-1/5    17-20/5

Grundutbildning i Volymfransar:

Lash Lift:

 

 

 

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

 

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grund Singel: 4-6/10

Grundutbildning i Singel & Volym: 3-6/5   15-19/11

Grundutbildning i Volym:    19-20/10

Avancerad Volym: 25/8

 

 

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar:  26-29/4
Grundutbildning i Volym:

Lash Lift:   20/3   15/4

 

 

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym: 30/5-2/6   11-14/7

Grundutbildning i Volymfransar: 25-26/5     21-22/6

Lash Lift: 20/4

Mega volym: 28/4

 

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar:  26-29/4    24-27/5

Grundutbildning i Volymfransar:  12-13/5   9-10/6

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:    1-4/5   2-5/6

Grundutbildning i Volymfransar:   22-23/3    19-20/4      11-12/6

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 3-6/4

Grundutbildning i Volymfransar:  12-13/3

Avancerad Volym:  19/3

Lash Lift:

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 23-26/4

Grundutbildning i Volymfransar:   13-14/6

Lash Lift: 3/5

Come on Over: 

Mega Volym: 8/5

Bryn färg & Form: 17/5

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 3-6/5

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar: 23-24/3

Lash Lift & Trådning : 26/4

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-826 51 56  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  7-10/5

Grundutbildning i Singelfransar:  25-27/4

Grundutbildning i Volymfransar:   5-6/5

Avancerad Volym:

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar:  28-29/4

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar:  4-7/5

Lash Lift: