Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

  12-15/3 FULLT!    3-6/4 2 platser kvar!      14-17/5

Grundutbildning i Volymfransar:  20-21/2       16-17/4    7-8/6

Avancerad Volym:  9/3 FULLT!   21/3  21/5

Work shop i Lash Design: 27/3   2/5

Mega Volym & färgade fransar: 28/3   8/5

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 

 

 


Maja Karlsson – Halmstad

cert. lärare i LashLift & Bryn

Kontakt: tel 035-212160  maja@lookbylinn.se

Lash Lift:  7/3

Brynutbildnning inkl Trådning:   8/3

Trådning:   8/3

 

 

 

 

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Fransförlängning & Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

 

Hårförlängning: 24/2    17/3    14/4

 

 


 

 

 

 

Borlänge

Katta Wallher   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym:   1-4/2  5-8/4         28/4-1/5

Grundutbildning i Volymfransar:  24-25/2

Lash Lift:

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 3-6 maj

Grundutbildning i Volym: 15-16/3    2-3/5

Avancerad Volym:

 

 

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar:  1-4/3    26-29/4
Grundutbildning i Volym:

Lash Lift:   23/2

 

 

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym: 14-17/2

Grundutbildning i Volymfransar:

Lash Lift: 9/2

Bryn: 3/2

 

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar:  16-19 mars

Grundutbildning i Volymfransar: 3-4 feb   7-8 april.

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  29/1-1/2   20-23/2   27-30/3

Grundutbildning i Volymfransar:   12-13/2   15-16/3

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 15-18/2    3-6/4

Grundutbildning i Volymfransar:  30/31/1       12-13/3

Avancerad Volym:   16/2       19/3

Lash Lift:  3/2     8/3

Pre-Competition:

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 23-26/4

Grundutbildning i Volymfransar: 21-22/3    13-14/6

Lash Lift: 3/5

Come on Over: 8/2

Mega Volym: 8/5

Pre-Competition: 2/2  Sundsvall med Emelie Magnusson

Bryn färg & Form: 17/5

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 22-25/2

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar: 23-24/3

Lash Lift:

Pre-Competittion:     5/1 Söderhamn      2/2 OBS! Sundsvall

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-826 51 56  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 5-8/2   19-22/3  7-10/5

Grundutbildning i Singelfransar: 26-28/2   25-27/4

Grundutbildning i Volymfransar:   8-9/3   19-20/4

Avancerad Volym:

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar:

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 9-12/2

Lash Lift: