Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

    3-6/12    4-7/2   8-11/4

Grundutbildning i Volymfransar: 15-16/1    12-13/3

Avancerad Volym:   31/1

Mega Volym & färgade fransar: 11/12     13/2     18/4

MASTERCLASS: 22/3 Linn & Cicci

 

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Fransförlängning & Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

Lash Lift:     26/11   9/1   5/3    14/5

Bryn inkl trådning:     27/11         10/1      6/3    15/5

Trådning: 27/11     10/1

 

 

 

 

 

Borlänge

Katta Waahler   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     6-10/12

Grundutbildning i Volymfransar:   1-2/12

 

 

 

Göteborg

Nina Moradi

Kontakt: nina@lookbylinn.se

 

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  7-10/1

 

 

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar: 6-9/12   24-27/1    7-10/3

 

 

 

Lungby


Cecilia Reck-Christensen

Kontakt:    Cecilia@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar:  10-13/1     14-17/2

Grundutbildning i Volym: 25-26/1

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym:    22-25/1       12-15/2

Grundutbildning i Volymfransar:   30-31/1

 

 

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 21-24/2      25-28/4

Grundutbildning i Volymfransar:  22-23/3     11-18/5

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  6-9/12  11-14/2     15-18/4

Grundutbildning i Volym: 15-16/1    18-19/3

Mega Volym: 29/1     1/3

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 20-23/11     8-11/1    19/22

Grundutbildning i Volymfransar:  21-22/1

Avancerad Volym: 5/2

Lastlift: 15/1

Pre-competition: 17/1

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 21-24/1    11-14/3   13-16/5

Grund Volym: 9-10/1

Avancerad Volym: 11/2

Mega Volym: 6/2

 

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     17-20/1

Mega Volym:   8/11

Bryn inkl Trådning:  2/11     9/1

Pre-comp: 15/12   12/1

 

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym:     28-11/1-12

Grundutbildning i Volymfransar:     2-3/11

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Komboutbildning i Singelfransar & Volymfransar:

Bryn & Trådning:

 

 

%d bloggare gillar detta: