Utbildningsort


Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare i Fransförlängning.

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym :

  8-11/1-FULLT!     12-15/3 1 plats kvar! 3-6/4  14-17/5

Grundutbildning i Volymfransar:  20-21/2

Avancerad Volym:  31/1

Mega Volym: 16/2

Färgade Fransar-Avancerad Volym: 16/1

Pre-Competition inför SM: 1/2

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

 

 

 


Maja Karlsson – Halmstad

cert. lärare i LashLift & Bryn

Kontakt: tel 035-212160  maja@lookbylinn.se

Lash Lift: 12/1   7/3

Brynutbildnning inkl Trådning: 15/1   8/3

Trådning: 15/1   8/3

 

 

 

 

 

 


Michaela Håkansson – Halmstad

cert. lärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 035-212160  michaela@lookbylinn.se

Hårförlängning: 27/1

 

 


 

 

 

 

Borlänge

Katta Wallher   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 14-17/12  1-4/2  5-8/4

28/4-1/5

Grundutbildning i Volymfransar:  24-25/2

Lash Lift:  8/12

 

 

 

Kalmar

Josefine Persson

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 11-14 jan     3-6 maj

Grundutbildning i Volym: 18-19 jan   15-16 mar    2-3 maj

Avancerad Volym:

 

 

Karlstad


Elin Mattsson

Kontakt: 072-398 16 69   elin@lookbylinn.se

Grundutbildning  Singel & Volymfransar: 18-21/1
Grundutbildning i Volym: 8-10 /12

Lash Lift: 16/12    13/1  23/2

 

 

 

 

 

Luleå

Jenny Pasma   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volym: 7-10/12

Grundutbildning i Volymfransar:

Mega Volym:

Lash Lift:

Pre-Competition: 12/12 Lärare: Emelie Magnusson

 

 

Lund

Louise Jigman   cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 073-507 60 11  louise@lookbylinn.se

Grundutbildning i Singelfransar & Volymfransar: 12-15 jan    16-19 mars

Grundutbildning i Volymfransar: 3-4 feb   7-8 april.

 

 

 

Skövde

Carmen Barkho   cert. lärare i Fransförlänging

Kontakt: tel 0727081814  carmen@lookbylinn.se   www.lookbylinnskovde.se

Grundutbildning i Singel & Volym:  29/1-1/2   20-23/2   27-30/3

Grundutbildning i Singelfransar: 13-15/12

Grundutbildning i Volymfransar:  11-12/1   12-13/2   15-16/3

 

 

Stockholm

Jasmine Råland   cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Singel & Volym:  3-6/1       20-23/2

Grundutbildning i Volymfransar: 11-12/12     30/31/1       12-13/3

Avancerad Volym:  8/12     16/2       19/3

Mega Volym:

Lash Lift: 8/12   3/2     8/3

Pre-Competition: 27/1

Sundsvall

Cicci Backlund   cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning i Singelfransar och Volymfransar: 19-22/2

Grundutbildning i Volymfransar: 10-11/1    21-22/3

Lash Lift:

Come on Over: 8/2 

Mega Volym: 15/3

Pre-Competition: 2/2  Sundsvall med Emelie Magnusson

 

 

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn

Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 22-25/2

Grundutbildning i Singelfransar:

Grundutbildning i Volymfransar: 23-24/3

Lash Lift:

Pre-Competittion: 12/12 OBS! Luleå    5/1 Söderhamn      2/2 OBS! Sundsvall

 

 

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-826 51 56  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Grundutbildning i Singel & Volym: 4-7/12

Grundutbildning i Singelfransar: 14-16/12

Grundutbildning i Volymfransar:

Avancerad Volym:

 

 

Östersund

Agneta Eriksson cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-8380250  agneta@lookbylinn.se   www.queenlashes.se

Grundutbildning i Singelfransar:

Lash Lift: