Utbildningsort

Halmstad

Linn Jeppsson, ägare till Look by Linn & Huvudlärare 

Kontakt: 070-6975976 / 035-212160  linn@lookbylinn.se

Volume – next level:   5/2  6/5
Masterclass i STHLM med Elisabeth Bexter  7/3    8/3
MasterClass i Sundsvall med Cicci Backlund  23/4

Privatkurs enligt överrenskommelse!

 

Nathalie Saadenhjelm
cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & Bryn
kontakt: 070-7357590 035-212160     nathalie@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 6-9/4   8-11/6
Grundutbildning Volym:  27-28/4
Grundutbildning Brynstylist – Trådning – Brow Lift  
14/2     19/3  17/4   24/6
Brow Lift: 9/3    7/5    15/6
Lash Lift:  13/2   16/4   23/6

 

Borlänge

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Grundutbildning Fransstylist: 6-9/2   19-22/3  14-17/5
Grundutbildning Volym: 30/5-1/6
Volume next level: 5/4    31/5
Lash Lift; 9/4    21/5

 

Gotland

Therese Gazelius  cert. lärare i Fransförlängning

Kontakt: tel 070-455 0573    therese@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  27-30/1

 

Göteborg

Nina Moradi
cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift 

Kontakt: nina@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:   

Grundutbildning Volymfransar:

Avancerad Volym: 

Grundutbildning Brynstylist.

 

Kalmar

Josefine Persson
cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift

Kontakt: 073-399 67 58    josefine.p@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:  5-8/3   4-7/5 

Grund Volym:  11-12/5

Lash Lift: 18/2    9/3  13/4  

 

Lungby

Cecilia Reck-Christensen, cert. lärare i Fransförlängning & lash Lift

Kontakt: tel 073-8214928   Cecilia@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 23-26/4   28-31/5
Volume – next level:   15/3   9/5
Lash Lift: 15/2  21/3  18/4  16/5
Grundutbildning Brynsstylist: 
Brow Lift: 16/2   14/3   19/4
Pre-Competition: 9/2

 

Luleå

Jenny Pasma, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift
Kontakt: tel 070-6527889  jenny@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist:   24-27/2
Lash Lift:
  17/2

 

Lund

Louise Jigman, cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift

Kontakt: tel 073-507 60 11 louise@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist
Grundutbildning Volymfransar:  
Lash Lift:  

 

Stockholm

Jasmine Råland, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel 073-5074115  jasmine@lookbylinn.se   www.studiofab.se

Grundutbildning Fransstylist:  
Volume – next level 14/2
Grundutbildning Brynstylist:   15/2

 

Strömstad

Alexandra Sandberg cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift, Bryn

Kontakt: alexandra@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 6-9/3    29/5-1/6
Grundutbildning i Volym: 7-8/2    21-22/4
Volume – next level : 18/3     5/5
Grundutbildning Brynsstylist: 12/2    18/5
Brow Lift: 23/2     27/4

 

Sundsvall

Cicci Backlund, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift, Bryn & huvudlärare i Hårförlängning

Kontakt: tel 070-8354014   cicci@lookbylinn.se   www.ciccisbeautybox.se

Grundutbildning Fransstylist:  4-7/5
Volume – next level: 21/2   18/5
Grundutbildning Brynsstylist:
Brow Lift:  10/3
Lash Lift:  9/3
MasterClass med Linn Jeppsson 23/4

 

Söderhamn

Emelie Magnussonn  cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift och Bryn
Kontakt: tel 070-2422846   emelie@lookbylinn.se   www.twinkleab.se

Grundutbildning Fransstylist: 5-8/3   27/8
Volume – next level  3/4
Lash Lift: 

Brow Lift: 
Grundutbildning Brynstylist: 8/2   12/4
Trådning: 12/4

 

Uddevalla

Josefin Laszlo Lindström  cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift

Kontakt: tel 070-4484140  josefin@lookbylinn.se   www.salongjosefin.se

Lash Lift:   24/1

 

Västerås

Susanna Soriano, cert. lärare i Fransförlängning & Lash Lift
Kontakt:  tel 070-5826009  susanna@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 3-6/2   25-28/5  
3-6/8    23-28/11
Grundutbildning Volym: 27-28/4   6-7/7    26-27/10
Volume – next level: 2/3    22/6      28/9
Lash Lift:   20/2    19/3    19/3    14/5    9/7    17/9    12/11

privatkurs enligt överenskommelse

 

 

 

Östersund

Moa Adnan Sved, cert. lärare i Fransförlängning, Lash Lift & Bryn 

Kontakt: tel 070-5247078  moa@lookbylinn.se

Grundutbildning Fransstylist: 6-8/2
Grundutbildning Volymfransar
Lash Lift:
Grundutbildning Brynstylist: 10/2
Brow Lift: 

 

Örebro-Nora

Katta Waahler, cert. lärare i Fransförlängning och Lash Lift

Kontakt: tel  070-7109663  katta@lookbylinn.se  www.studio19dalarna.se

Lash Lift: 29/2